תביעות נזיקין – הכלי שלכם לקבל פיצוי

האדם הפרטי אשר נפגע נזק גוף, עלול למצוא את עצמו נאבק פעמים רבות עם גופים שאין לו יכולת לעמוד מולם – בין אם מדובר בארגון גדול, חברות ביטוח, ביטוח לאומי, או המדינה עצמה. לעיתים קרובות, הנזק מהמאבקים הללו הוא נזק כלכלי אך גם נזק נפשי והתמודדויות לא פשוטות. 

תביעת נזיקין, על פי רוב, היא הכלי העומד בפני האזרח הפרטי לקבל פיצוי על נזק הגוף שנגרם לו, אשר היא תסייע לו להצליח לעמוד על רגליו. 

 

מדוע לטרוח ולהתחיל בתביעת נזיקין?

עורך דין נזיקין בירושלים או בכל מקום אחר, עלול למצוא את עצמו פעמים רבות מנסה להסביר ללקוחותיו מדוע התהליך לוקח זמן כה רב. הוכחת הנזק במסגרת מאבק משפטי, יכולה לקחת חודשים ארוכים, ולעיתים אף שנים. אנשים רבים, אשר שומעים שהתהליך כה מורכב וארוך, עלולים להיבהל ולהימנע לחלוטין מהמאבק. פעמים רבות, מדובר בטעות ובהחלטה שהאדם אשר נגרם לו נזק מובל אליה על ידי הגורם הפוגע. תביעת נזיקין היא כלי שחשוב מאוד להשתמש בו. הוא מעניק לכם הגנה משפטית וכלי למיצוי הזכויות המגיעות לכם, וכן, כלי לקבלת פיצוי על הכסף שהוצאתם בגין נזק הגוף שנגרם לכם, וכן פיצוי בגין נזק עתידי. 

אחת ממטרות העל של תביעת הנזיקין לגבי נזק הגוף שנגרם לכם, היא למעשה, להשיב את המצב לקדמותו. אולם, מכיוון שמדובר בנזק שנגרם לגוף – אותו אי אפשר להשיב לקדמותו. לעיתים מדובר בפציעות קשות ולעיתים אף במוות חלילה, שכמובן לא ניתן להשיב לקדמותו, לפיכך הפיצוי שיתקבל מתביעת הנזיקין אמור לשקף את הכספים שנדרשו ושיידרשו גם בעתיד לשם שיקום האדם מהפציעה שנגרמה לו, וכשמדובר במוות חלילה – שיקום העיזבון או התלויים.  

אם אתם חוששים מתביעה ארוכה, חשוב שתסמכו על עורך הדין בנזיקין שמייצג אתכם. התביעות הללו אורכות זמן רב מאוד, מאחר שלוקח לגופים הגדולים זמן רב לחקור ולבדוק את האחריות שלהם לפצות את הניזוקים. לרוב, שולחים הגופים חוקרים, מזמינים חומר רפואי של הניזוק, וכל התהליך הזה אורך זמן רב מאוד, בין היתר גם בגלל הבירוקרטיה בגופים הגדולים. לכן, חשוב שתסמכו על עורך הדין שלכם, עורך דין נזיקין, שתפקידו ללחוץ על אותם הגופים הגדולים, לעקוב אחרי הנעשה, ובשעה שמסתיימות כל החקירות על ידי הגופים הגדולים, תפקידו להשיג את התוצאה האופטימלית והטובה ביותר עבורך.  

 

על פי מה יקבע בית המשפט את גובה הפיצוי

בית המשפט קובע את גובה הפיצוי בתביעת נזיקין על פי מספר לא מבוטל של מדדים, אותם השופטים לוקחים בחשבון לפני שהם קובעים את פסק הדין. אחד השיקולים המרכזיים בקבלת ההחלטה הוא מה גובה הנזק אשר נגרם לכם. מדובר בשיקול בעייתי, מאחר שעל נזק דומה, אשר נגרם לשני אנשים שונים, סכום הפיצוי יכול להיות אחר. למשל, אדם אשר עבר תאונת עבודה או תאונת דרכים ואיבד את כושר עבודתו, יקבל פיצוי הנגזר ממשכורתו החודשית. כך לדוגמא, פועל בניין אשר משתכר שכר נמוך יחסית, יקבל פיצוי כספי זעום, לעומת עובד הייטק אשר עבר את אותה פגיעה – יקבל פיצוי גבוה יותר. זאת מאחר כי הפיצוי בגין הפסד כושר השתכרות לעתיד, נגזר על פי רוב, מהמשכורת של הניזוק שהייתה לפני התאונה. שיקול נוסף אשר לוקח בית המשפט בחשבון, הוא גילו של הניזוק. ככל שהניזוק צעיר יותר, כך על פי רוב, הפיצוי יהיה גדול יותר, מכיוון שנותרו לצעיר עוד שנים רבות  לעבוד. זאת לעומת ניזוק מבוגר, אשר עבר את גיל העבודה, אז הפיצוי בגין הפסד כושר השתכרות לעתיד יהיה נמוך משמעותית, אם בכלל. 

 

מה לגבי עזרה של אחרים שעזרו לך להשתקם בגין הפציעה/תאונה?

בתביעת נזיקין, לוקחים בחשבון השופטים גם את העזרה שניתנה לכם על ידי אחרים, בסמוך לאחר התאונה וגם לעתיד. אם עזרה זו ניתנה בשכר/בכסף, יש לשמור קבלות ולהציג אותן לבית המשפט, אך גם אם ניתנה על ידי בן משפחה או מכר קרוב בחינם, יש לה ערך כספי, ולבית המשפט יש סמכות לכמת עזרה זו בפיצוי גלובלי כפי שייראה לו. 

 

כדאי שילווה אתכם בתהליך עורך דין שעליו אתם סומכים ועוסק בנזיקין

תביעות נזיקין הן תביעות מיוחדות, מאחר שלכל מקרה תנאי פתיחה שונים, נזק אחר ותוצאה ייחודית. כאשר אתם מחליטים לנהל תביעה מסוג זה, עליכם לבחור בעורך דין עליו אתם סומכים – כזה שיסייע לכם מבחינה נפשית לצלוח את התהליך, ויציג בפניכם תמונת מצב אובייקטיבית של מצבכם. כך תוכלו לתבוע בתביעה שיש לכם סיכוי גבוה שהיא תתקבל בבית משפט, או שתדעו מתי עדיף להתפשר ולסיים את המאבק בדרך הכי משתלמת עבורכם. חשוב לוודא שעורך הדין שבחרתם אכן עוסק בנזיקין, ושיש לו ניסיון בתביעות נזיקין, מכיוון שזהו תחום ייחודי ומורכב מאוד. לא כל עורך דין שמתעסק במשפט אזרחי בהכרח התעסק בתביעות נזיקין. זהו תחום ספציפי, עם כללים, חוקים ופסיקה משלו ולכן חשוב מאוד ללכת לאיש מקצוע שמבין בתחום הנזיקין. 

 

להרחבה – לחץ

 

כפתורי שיתוף – 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
תביעות נזיקין וקורונה

תביעות נזיקין וקורונה

COVID-19, וירוס הקורונה או מגיפת הקורונה נחתה עלינו כרעם ביום בהיר. מדובר במגיפה ששינתה סדרי עולם והכתה בכולנו קשות בכל היבטי החיים. בהתייחס להיבט הנזיקי,

קרא עוד »
דילוג לתוכן