עורך דין תביעות משרד הביטחון

עורך דין תביעות משרד הביטחון

מי יכול לתבוע?

חבלה – 

מי שנחבל בזמן ועקב השירות הצבאי שלו: שירות חובה, או שירות קבע, או שירות מילואים, או שירות משטרה או שירות בתי הסוהר או שירות ביטחוני אחר יכול לתבוע את משרד הביטחון בתביעה לקבלת פיצויים בגין חבלתו.

מה נחשבת חבלה?

חבלה תיחשב נזק אנטומי שנגרם לגוף ישירות מגורם פיזי חיצוני באירוע מסויים (למשל תאונה או פציעה), או באירוע אחר שהאופי שלו, המהות שלו והנסיבות שלו ייחודיים לשירות הצבאי.

יש לשים לב כי חשוב מאוד לקבל דו"ח פציעה או תיעוד מהיחידה על קרות אותה החבלה – על קרות האירוע הנטען. זהו מסמך הכרחי להכרה בחבלה. 

מחלה – 

מי שנגרמה לו מחלה בזמן ועקב השירות הצבאי שלו: שירות חובה, או שירות קבע, או שירות מילואים, או שירות משטרה או שירות בתי הסוהר או שירות ביטחוני אחר. 

מהי מחלה לצורך תביעה נגד משרד הביטחון?

מחלה היא כל מחלה, ליקוי, מוגבלות, תסמונת או הפרעה, גופנית נפשית או שכלית, שנגרמה עקב אירוע שהאופי שלו, המהות שלו והנסיבות שלו יחודיים לשירות הצבאי או עקב תנאי שירות שהאופי שלהם והמהות שלהם ייחודיים לשירות. 

יש לשים לב כי חייב להוכיח קשר סיבתי בין החבלה/המחלה לשירות הצבאי!

התיישנות

הזכות להגיש תביעה מתיישנת בתוך 3 שנים מיום שחרורו, של מי שמעוניין לתבוע, משירותו הצבאי, שבזמנו אירע המקרה שגרם לנכותו. 

האם כל אחוז נכות מזכה בגמלה או פיצויים ממשרד הביטחון?

התשובה היא לא! 

מי שנקבעה לו נכות שנמוכה מ – 10% (עשרה אחוזים)  – לא יהא זכאי לפיצוי בכלל.

מי שנקבעה לו נכות בין 10% (עשרה אחוזים) ל – 19% (תשעה עשר אחוזים), יזכה למענק חד פעמי – לפי שיעור הנכות שנקבע בעניינו (ולפי חישוב הקבוע בדין).

מי שנקבעה לו נכות העולה על 20% (עשרים אחוזים), יהיה זכאי לקצבה – גמלה חודשית, החזר הוצאות רפואיות ועוד שלל הטבות. 

מי שהוכר כנכה צה"ל, וכבעל אחוזי נכות מסוימים, יזכה לשלל הטבות ולהקלות מהמדינה. 

ההטבות הניתנות למי שהוכר כנכה צה"ל, באחוזי נכות מסויימים, הינן רבות, בין היתר, בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה, קיימות הטבות בתשלומי מיסים, בתשלומי ארנונה, הנחות בחשבון חשמל, הנחות בחשבון מים, אגרת רישוי מופחתת, סיוע בהתאמת תנאי דיור ועוד ועוד.
אף בני משפחתו של מי שהוכר כנכה צה"ל עשויים ליהנות מהטבות, בהתאם לדרגת הנכות שנקבעה בעניינו, בין היתר בהשתתפות במימון לימודים על תיכוניים לילדי מי שהוכר ועוד.   

ואולם, בכדי לקבל את ההכרה כנכה צה"ל, ולקבל הטבות רבות עקב כך, מומלץ להגיש את התביעה עם עורך דין שמבין ובקיא בתחום, עורך דין תביעות משרד הביטחון.
ראוי לציין בהקשר זה, כי מי שקובע את הנכות הוא קצין התגמולים, כאשר התנאים לעמוד בסף הנכות המזכה בתנאים והטבות אינם פשוטים להוכחה ולרוב מדובר בתביעות מורכבות.

הניסיון מוכיח כי מי שנעזר בעורך דין שמבין ובקיא בתחום תביעות נגד משרד הביטחון, מגדיל את סיכויו למצות את הזכויות המגיעות לו. 

מאחר שההתנהלות מול קצין התגמולים הינה מורכבת, אין כאן מקום לטעויות, וחבל ל"נסות את מזלכם" בהגשת התביעה לבד, כי במידה שהתביעה נדחית, קשה מאוד אחר כך "להציל" את המצב ולכן מומלץ לפנות לעורך דין שמבין ובקיא בתחום תביעות נגד משרד הביטחון. 

יש לציין, כי רצוי וכדאי לצרף חוות דעת רפואית בתביעה נגד משרד הביטחון.

משרדנו מלווה את לקוחותיו בתביעות מול משרד הביטחון, החל משלב הגשת התביעה, מייצג בוועדות הרפואיות, ומעניק טיפול וסיוע משפטי לאורך כל הדרך.

 
דילוג לתוכן